Наверх
Меню
Меню
Событие
05/05
У Києві відкриється третій етап міжмузейного проекту «Чумацький шлях» - виставка «Гіпероніми»
2.Декоративний рушник. ХІХ ст. Фрагмент.JPG
2.Декоративний рушник. ХІХ ст. Фрагмент.JPG

У Києві відкриється третій етап міжмузейного проекту «Чумацький шлях» - виставка «Гіпероніми»

У Києві в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється третій етап міжмузейного проекту «Чумацький шлях» - виставка «Гіпероніми» 

5 травня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (вул.Лаврська, 9, корп.29) відбудеться відкриття виставки «Гіпероніми» в рамках міжмузейного проекту «Чумацький шлях», організатором якого виступило видання «In-Art».

«Чумацький шлях» – це проект про взаємовплив двох культур: української та кримськотатарської. Тема взаємодії цих культур завжди раніше формувалася стереотипами і міфами, штучно створюваними російською історіографією, пізніше ця міфотворчість була успадкована радянською наукою.

На виставці будуть представлені експонати з фондів музею, приватних колекцій Рустема Скібіна і Георгія Браіловського, а також роботи сучасних українських і кримськотатарських художників - Рустема Скібина, Павла Сахно, Марини Курукчі. Експозиція розкриває вплив, який кримськотатарська культура і мистецтво надали на українську. Цей вплив простежується в орнаментиці, декоруванні, пластиці форми предметів побуту, загальній семантиці символів, укладених в елементах орнаменту.

Інсталяція Антона Логова в центральному залі музею дала назву всій виставці. «Дуже багато різних смислів породжує сучасне суспільство. Наскільки всі вони різні – настільки і близькі за своїм походженням. Мій особистий сенс в житті – це поле культури. І воно не може існувати окремо без суспільства. Гіпероніми - це мої рефлексії на нього. Ця робота - про наші відносини в системі почуттів нової країни. Це відповіді без питань», - каже Антон Логов.

«З теми, яку ми сьогодні досліджуємо в рамках однієї цієї виставки, почався весь наш проект. Колекціонування української дореволюційної кераміки привело мене до вивчення питання про вплив східної орнаментики на нашу українську і про тотожність семантики, мови символів в обох наших культурах. Так в мені зародився інтерес до більш загальних питань впливу тюркської культури на наше українське мистецтво», - зазначає куратор і організатор проекту Георгій Браіловський.

Українські рушники з кераміки в проекті Зінаїди Ліхачевої, розташовані на землі, символізують данину поваги до батьків і готовність зробити перший крок на шляху до нового самостійного життя. Ця ж тема звучить в інсталяції кримськотатарської вишивки, яка ніби зависла в двовимірному просторі виставкового залу і відтворює атмосферу в домі кримськотатарської дівчини, яка готується до весілля.

Партнерами проекту виступили: студія Сергія Махно, мережа торгових центрів Епіцентр.

Організаційні партнери – салон вин InVino, студія авторського букету Laflor, рекламна агенція "Яспис", арт-салон кримськотатарської культури SandıQ, арт-центр AlterEgo, громадське об‘єднання «El-Cheber», компанія «Устрицы Скифии». Інформаційна підтримка – видання «Обозреватель», «Наши люди», «DOMUS DESIGN».

Видання «In-Art» - інформаційно-аналітичний портал про сучасне і класичне мистецтво, заснований в серпні 2014 року Галиною і Георгієм Браіловськими. Своєю метою засновники бачать вивчення і популяризацію української історії та мистецтва за рахунок створення, в тому числі,  власних арт-проектів, з яких найбільш відомі: «Хмаринка-мандрівниця» та «Там, де діти сплять» в Мистецькому Арсеналі, Міжнародний арт-симпозіум «Communication» в 2015 році,  Жіночій Арт-проект – Шоколадні сезони-2016 у Шоколадному будинку. Галина та Георгій Браіловські організовують виготовлення і тиражування арт- об’єктів, займаються консультуванням при формуванні приватних і корпоративних колекцій.

В Національному музеї українського народного декоративного мистецтва Проект «Чумацький шлях» пройде з 05.05 по 15.06.2017.

Окрім Національного музею українського народного декоративного мистецтва Проект «Чумацький шлях» охоплює ще чотири музейних локації:

  • «Народжені війною», Національний заповідник «Софія Київська», галерея «Хлібня», з 27.04 по 10.06.2017 (вул.Володимирська, 24);
  • «Символи безкрайнього степу», Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», з 3.05 по 25.06.2107 за адресою: вул. Лаврська, 19 (вул. Івана Мазепи, 29)
  • «Зруйнована казка», Музей української діаспори, з 18.05 по 30.06.2017 (вул.Московська, 40Б)
  • Науково-практичний симпозіум та лекторій, Національний художній музей України (вул.Грушевського, 6), дати уточнюються.

Посилання на сторінку події у Facebook: https://www.facebook.com/events/1862950213917756/

За іншими подіями Проекту слідкуйте на сторінці Facebook: https://www.facebook.com/MilkyWayArtProject/

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **