Наверх
Меню
Меню
Новость
02/07
Видання In-Art презентувало проект "Чумацький шлях" під час заходу "Дні Криму" в ПАРЄ
in art 12.JPG
in art 12.JPG
in art 18.JPG
in art 18.JPG
in art 17.JPG
in art 17.JPG
in art 15.JPG
in art 15.JPG
in art 13.JPG
in art 13.JPG
in art 11.JPG
in art 11.JPG
in art 8.JPG
in art 8.JPG
in art 6.JPG
in art 6.JPG
in art 5.JPG
in art 5.JPG
in art 4.JPG
in art 4.JPG
in art 3.JPG
in art 3.JPG
in art 1.JPG
in art 1.JPG
in art 19.jpg
in art 19.jpg
in art 12.JPG
in art 18.JPG
in art 17.JPG
in art 15.JPG
in art 13.JPG
in art 11.JPG
in art 8.JPG
in art 6.JPG
in art 5.JPG
in art 4.JPG
in art 3.JPG
in art 1.JPG
in art 19.jpg

Видання In-Art презентувало проект "Чумацький шлях" під час заходу "Дні Криму" в ПАРЄ

28 червня 2017 року в стінах Парламентської асамблеї Ради Європи в рамках міжнаціонального заходу «Дні Криму» відбувся «Кримський вечір», що включив в себе: виставку з проекту «Чумацький шлях», концерт, а також дегустацію делікатесів найкращих кримськотатарських кухарів.

Проведення «Днів Криму» в ПАРЄ організував: віце-президент ПАРЄ Георгій Логвинський за підтримки постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Української Гельсінської спілки з прав людини, Гуманітарної студії «Хвиля», Міжнародного фонду Відродження», Меджлісу кримськотатарського народу, Кримської правозахисної групи, видання In-Art.

 

 

«Кримський вечір» відвідали члени національних делегацій у ПАРЄ, керівництво РЄ, керівники структурних підрозділів секретаріату РЄ та ПАРЄ, судді ЄСПЛ та працівники секретаріату ЄСПЛ,  представники дипломатичного корпусу, акредитованого при РЄ, представники міжнародних урядових та неурядових організацій, українські правозахисники, адвокати, які ведуть справи про порушення прав людини в АР Крим, представники Меджлісу кримськотатарського народу.

 

 

«Чумацький шлях» - унікальний міжмузейний проект, започаткований в травні 2017 року в Києві виданням In-Art, який став результатом співпраці найбільших музеїв України: Національного музею-заповідника «Софія Київська», Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», Національного музею українського народного декоративного мистецтва, музею української діаспори, Національного художнього музею України та приватних музеїв – Олександра Фельдмана та Олексія Шереметьєва. Автори ідеї – Георгій Браіловський і Рустем Скибін.

 

 

В межах проекту вперше досліджується тема єдності та взаємопроникнення культур і мистецтва кримськотатарського та українського народів. Проект руйнує концепцію царської і радянської імперської історіографії, що створили міф про військове і політичне протистояння і антагонізм культур наших народів. Експозиції охоплюють  історичний період від трипільської культури і до сьогодення, знаходячи своє відображення в роботах відомих сучасних українських і кримськотатарських художників.

 

 

Куратор проекту «Чумацький шлях» Георгій Браіловський про виставку в ПАРЄ: «Коли ми з відомим українським кримськотатарським художником Рустемом Скибіним, роботи якого представлені в експозиції, почали працювати над цією виставкою, перед нами постало досить складне завдання. Ми хотіли  в невеликій експозиції представити історію і культуру кримськотатарського народу, які вібрали в себе історію дохристіянських грецьких полісів, римької цивілізації, готської культури і є однією з багатших культур на території сучасної країни і Європи взагалі. Поява інших народів на території Криму: генуезців, монголів, турків лише додавало нові риси і забарвлення цьому квітучому краю на мапі тогочасної Європи. 

 

 

Цей розвиток культури і мистецтв було зупинено першою анексією Криму Росією у 1783 році.

Ми вирішили зробити невеличку кінострічку, кожен кадр якої демонструє трансформацію квітучого краю з високим рівнем культури на суцільну військову базу Російської Імперії — варто нагадати, що в доокупаційному Бахчисараї налічувалось близько 600 громадських бань, в той час в Зимовому палаці російських царів перші вани з'явилися після пожежі 1832 року. 

 

Цей процес супроводжувався першими в історії Криму депортаціями цілих народів: греків і вірменів  в 1778 році, витисненням кримськотатарського народу з його батьківщини на протязі двох сторічь. Логічним завершенням цієї імперської політики стала депортація кримськотатарського народу 18 травня 1944 року. 

На кадрах нашої кінострічки зображено, яким важким було повернення кримських татар на свою батьківщину, як довго вони боролися за це с тоталітарним режимом. І як мало їм було потрібно для відчуття щастя на своїй історічній батьківщині. На фото відомого українського фотографа Валерія Милосердова ясно показано, що ці люди вже ніколи не підуть зі своєї землі. Вони будуть битися до останього за своє право вирішувати долю свого народу і своєї землі не примусово під дулами автоматів, а в вільній незалежній і демократичній Україні».

 

 

Фото: Галина Браіловська (In-Art)

 

 

 

 

комментарии
ТОП Новость
15/12

15 грудня в київському аукціонному домі «Золотое Сечение» відбудуться ювілейні торги колекційного класичного та сучасного мистецтва.   Передаукціонна виставка та тихий аукціон CLASSIC ...

03/12

У Києві відкриється проект Віктора Сидоренка "Всі кольори спектру – це біле світло"​. Міждисциплінарний проект із трьох виставок покажуть у різних локаціях міста. Перша частина стартує ...

Календарь
10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **