Наверх
Меню
Меню
Событие
06/07
Виставка “Чюрльоніс і фотографія” в галереї “КалитаАртКлуб”
2538-722x1024.jpg
2538-722x1024.jpg

Виставка “Чюрльоніс і фотографія” в галереї “КалитаАртКлуб”

За підтримки Посольства Литовської республіки в Україні та за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської республіки в Україні пана Марюса Януконіса 6-го липня, у День Литовської держави, в галереї “КалитаАртКлуб” відбудеться презентація виставки “Чюрльоніс і фотографія”.

До експозиції увійшли 40 фотокопій з оригінальних фотографій альбому художника «Анапа.1905».

Фотографії, які сам митець зробив на Кавказі, зберігаються у сімейному архіві родини Чюрльонісів і мало відомі широкому загалу. У 2000 році вони вперше були представлені у Національному художньому музеї М.К. Чюрльоніса.

Різноформатні фотографії М.К. Чюрльоніса, створені під час подорожі Кавказом і Кримом разом з родиною меценатів Волманів, пізніше самим митцем були склеєні у невеликий альбом, на драбинній обкладинці якого автор залишив напис «Анапа. 1905». В альбомі міститься 48 фотографій, 39 з яких, як вважається, належать Чюрльонісу. Митець зафіксував види узбережжя Чорного моря, вітрильники, місцевих жителів, їхній побут, кладовища та інші об’єкти. До альбому увійшли не лише фотографії пейзажів, людей, яких зустрічали, але й увічнений на Кавказі його супутниками сам М.К. Чюрльоніс.

Фотографії дають змогу очима художника побачити види і навколишнє середовище, що надихнули його на створення творів, які присвячені та розкривають і інтерпретують враження від пейзажів двох морів – Балтійського і Чорного. Пізніше ці враження були втілені у художніх роботах та у літературній творчості.

Невідомо, яким фотоапаратом фотографував М.К. Чюрльоніс у 1905 році, однак сестра художника Ядвіга Чюрльонітє у своїх спогадах пише про привезений братом Повіласом фотоапарат «Кодак», яким він фотографував. Ці спогади сестри дають можливість припустити, якою технікою міг би користуватись сам МікалоюсКонстантінас.

Протягом останнього десятиріччя фотокопії з альбому «Анапа» викликають особливе зацікавлення у контексті творчості М.К. Чюрльоніса. Вони експонуються не лише у Національному художньому музеї М.К. Чюрльоніса у Каунасі, але й у різних закордонних ретроспективах та інших виставках, присвячених творчості художника.

Паралельно в іншому залі будуть представлені живописні твори сучасних литовських митців, зроблені під час пленеру “Слідами Чюрльоніса” на південному узбережжі Криму.

Пленер, організований київською галереєю “КалитаАртКлуб” восени 2013 року, став завершальним пунктом пленерно-виставкового проекту Каунаського відділення Спілки художників Литви та Клубу любителів Чюрльоніса. Впродовж десяти років литовські художники брали участь в пленерах, організованих за маршрутами подорожей М. Чюрльоніса.Презентація відбудеться в галереї “КалитаАртКлуб” о 19.00 за адресою:
Київ, вул. Малопідвальна, 21/8.

 

комментарии
Календарь
10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **