31 травня об 11:00 запрошуємо до «Книжкового арсеналу» (вул. Лаврська, 12) на презентацію першої монографії про життя і творчість відомої української художниці Любові Міненко.
Презентує мистецьке об’єднання «ЧервонеЧорне».
Міненко – учениця Тетяни Яблонської та Данила Лідера. Член Національної спілки художників України, переможець ІІІ і ІV Міжнародного «Конкурсу без кордонів», лауреат Премії імені Василя Стуса (2013). З 1979 року постійна учасниця всеукраїнських і міжнародних художніх виставок. У творчому доробку художниці десятки персональних виставок, зокрема в Національному музеї Т. Шевченка, Національному музеї літератури, Національному художньому музеї.
«Вона малює на генетичному рівні і, модернізуючи, по-сучасному зображує космос українців, передає його гармонію… У деяких роботах художниці відчувається вплив бойчуківської школи, наявний специфічний театральний, декоративний хід Петрицького; є щось від футуриста Давида Бурлюка...»
Лариса ВАРДА-ПРОСЯТКІВСЬКА
У рамках презентації відбудеться виставка одного твору авторства Міненко:
Батько (Канівчанин). Полотно, олія, 100×90, 1995,
а також дискусія за участі автора.
Любов Міненко. Батько (Канівчанин). Полотно, олія, 100×90, 1995
На презентації можна буде придбати книжку «Міненко».
Рік – 2018.
Автор тексту: Поліна Ліміна.
Дизайн – Олег Грищенко.
Друк – фамільна типографія Huss.
Довідка:
Любов Міненко народилася 1950 року в Каневі на Черкащині в сім’ї робітників. У 1976 році закінчила Київський державний художній інститут, факультет живопису, театральне відділення (майстерня Данила Лідера). Студенткою V курсу здійснила оформлення вистави «Не просте, а золоте» Ю. Чаповецького в Київському театрі юного глядача. Після закінчення інституту протягом двох років працювала художником-постановником вистав у Хмельницькому музично-драматичному театрі ім. Г. Петровського. З 1980 року працювала в Києві (художньо-монументальне оформлення Будинку шлюбу по вул. Червоноармійській, художнє оформлення книжок Т. Ніколаєвої «Украинская народная одежда», «Київ та Київщина», «Історія національного одягу»). З 2000 року – член Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України. З 2003 року працює в Каневі в училищі культури та мистецтв викладачем композиції.
Мистецьке об’єднання «ЧервонеЧорне» існує з 2013 року.
Його мета – сприяти просуванню сучасного мистецтва України, досліджувати його взаємозв’язки, етапи розвитку, документувати ці процеси, створювати дискусійну платформу для міжкультурного діалогу, формувати новий імідж України завдяки співпраці з художниками та профільними інституціями.
Об’єднання має кілька сфер діяльності:
• Організація мистецьких проектів за участі провідних художників України, таких як Олександр Бабак, Влада Ралко, Володимир Будніков, Олександр Дяченко.
• Щорічна резиденція для скульпторів «Канівський міжнародний скульптурний симпозіум».
• Художня галерея «ЧервонеЧорне» (місто Канів).
• Видання профільної літератури про мистецтво.