Наверх
Меню
Меню
Новость
01/06
ВИСТАВКА «РЕАЛІЗМ І РЕАЛЬНІСТЬ» ПАВЛА КОВАЧА В «ЩЕРБЕНКО АРТ ЦЕНТР»
34179404_643648482639953_7930018287218327552_o.jpg
34179404_643648482639953_7930018287218327552_o.jpg

ВИСТАВКА «РЕАЛІЗМ І РЕАЛЬНІСТЬ» ПАВЛА КОВАЧА В «ЩЕРБЕНКО АРТ ЦЕНТР»

29 травня 2018 року в київській галереї «Щербенко Арт Центр» відкрилася персональна виставка закарпатського митця, члена Національної спілки художників України Павла Ковача. Експозиція має назву «Реалізм і реальність».

Виставка вражає своєю різноманітністю: на стінах галереї у порядку, спланованому автором, розташовані п’ять живописних картин (олія, полотно), а також залиті шаром силікону фотографії. Доповнюють експозицію відео-перфоменс та тексти митця, кожен із яких підводить глядача й читача до певних роздумів.

За словами Павла Ковача, над проектом він працював упродовж двох місяців після Нового року – саме тоді була досягнута домовленість із «Щербенко Арт Центр» про експозицію. Що це буде за проект – залишалося таємницею, тому твори «Реалізм і реальність» уперше представлені широкій громадськості.

Як розповів сам автор, концепція експозиції полягає в уявному діалозі з колегою. «Це враження від перегляду репродукції мозаїки італійського живописця Чімабуе «Побиття немовлят» в альбомі з історії монументального мистецтва, — зазначив Павло Ковач. — Це діалог із Ольгою Розановою та її серією супрематичних ілюстрацій до поетичної збірки «Вселенська війна» О. Кручьоних. І — несподівано — спогад про передавання приміщення УжНУ Мукачівській греко-католицькій єпархії та демонтаж університетських медичної та хімічної лабораторій».

У концепції виставки зазначено, що автор звертається до трьох особистих спогадів-вражень, які врешті-решт об’єднує у цілісну тему-запитання. Три «історії», три «документальні факти», як їх називає Павло Ковач, були покладені ним в основу вибудовування логіки власного проекту. Він звертається до питання співвіднесення «мистецтва і страждання», можливості митця творити на тему війни, перетворювати страшну, болісну реальність на нову — художню.

Автор задає тему для роздумів і сам же розшифровує її, дає свою відповідь. Так, до прикладу, в одному з поданих текстів Павло Ковач зауважує: «Майже вся історія мистецтва – це війна і про війну». І тут же роз’яснює: «Війна – це не метафора, не абстрактна тема, а повсякденна реальність з інформаційними меседжами, фейковими новинами – в дійсності торкається тисячі родин. Невідрефлексоване страждання минулого залишається обертатися у теперішньому».

Експозицію високо оцінили численні гості, багато хто висловлювався, що представлені твори — молоді за духом. «Це ще раз підтверджує, що я в душі ще доволі молодий», – констатує П. Ковач.

Відомий український художник Олександр Бабак, який також був на відкритті, відзначив, що експозиція вражаюча: «Павло Ковач – це людина думаюча, філософ, а художник інакшим і бути не може! Ну і виставка, звичайно ж, не проста. І для того, щоб її відчути – не зрозуміти, а саме відчути! – треба деякий час там провести. Нехай годину, нехай більше, але в жодному разі не розгадувати її, а спробувати відчути це середовище. Тоді стає зрозумілим, що ця ніби складна для сприйняття виставка – вона про нас, про людей, про різні сторони життя».

Виставка «Реалізм і реальність» триватиме в «Щербенко Арт Центр» в Києві до 30 червня включно.

Текст: Денис Фазекаш

Фото надані «Щербенко Арт Центр»

комментарии
ТОП Новость
15/12

15 грудня в київському аукціонному домі «Золотое Сечение» відбудуться ювілейні торги колекційного класичного та сучасного мистецтва.   Передаукціонна виставка та тихий аукціон CLASSIC ...

03/12

У Києві відкриється проект Віктора Сидоренка "Всі кольори спектру – це біле світло"​. Міждисциплінарний проект із трьох виставок покажуть у різних локаціях міста. Перша частина стартує ...

Календарь
10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **