Наверх
Меню
Меню
Событие
22/09
Перформанс Олег Лишега/ пісня 1
41329193_528543124257266_3603647573329444864_o.jpg
41329193_528543124257266_3603647573329444864_o.jpg

Перформанс Олег Лишега/ пісня 1

22 вересня о 18.00 перформанс ОЛЕГ ЛИШЕГА/ пісня 1. Відтворення присутності Олега Лишеги за допомогою голосу та звуку, рухів та візії - тими, хто невміло ступає його слідами, хто б'ється головою об лід знову і знову, аби побачити світло, залишене ним самим.

Учасники/учасниці: Василь Карп'юк, Anna Yutchenko, Volodymyr Kaufman, Поль Бєрковіц (Paul Bèrkovitz), Rostyk Kuzyk

 

Тарас Прохасько:

 "Поет Олег Лишега є самим втіленням поезії. Все, що він робить, все, що він говорить, а передовсім як він кожної секунди мислить, є найви­щою поезією.

Тою, яка з першого погляду цілком не укладається в те, що ми назива­ємо віршами, що ми вважаємо поетичним способом життя. Передати цей стан ніяк неможливо. Спочатку, слухаючи Лишегу, дивуєшся, що такі прості речі можуть бути настільки важливими. А через певний час вже не можеш думати не так, як він. Думаючи про будь-що, чуєш, як твої думки розгортаються його голосом, його темпом, його тембром. Але переказати якось отримане від нього осяяння просто неможливо. Треба самому на­грітися і передавати вже власне тепло.

Якщо говорити мовою, якої він не любить, то Олег Лишега народив­ся у Тисмениці 1949 року. Тисмениця стала для нього моделлю повноцін­ного міста. Вчився у художній школі. Поступив на англійську філологію до Львівського університету. У Львові прочитав Кавабату і здружився з Геніальним Григорієм Чубаєм. Брав участь у першому українському не- політичному самвидаві — альманасі «Скриня», всі автори якого невдовзі були у різний спосіб покарані. Трохи пожив у Бурятії. Від кінця сімдеся­тих оселився у Києві. Сторожив Лавру і любив Дніпро. Випалював кера­міку. Мешкав у лісовому селі під Києвом. Писав поезію олівцем. Написав збірку найкращих есеїв. Якось сотворив дивовижну п'єсу «Друже Лі Бо, брате Ду Фу..» З нею їздив Європою. Прав брудний спальний мішок яко­мусь бездомному у Німеччині. Потім був у Америці. Жив у лісі. Заприяте­лював з нащадками індіанців. Мало не перейшов жахливий обряд сонця. Брав участь у найпрестижніших всесвітніх поетичних читаннях. Лапав форель руками і випускав її у ту ж ріку. Знову жив у Тисмениці. Купався у Вороні і у Стримбі, годував курей, збирав гриби, повільно робив якісь смачнезні налисники. Все бачив, про всіляке думав, когось чекав. Потім почав робити фільми — про Григорія Крука, про Параску Хому.

«Кожен образ поширюється у різних формах. Починаючи від дуже серйозної думки — притча, легенда, міф, байка якась простацька, а далі повідомлення по радіо, телебаченню, кліп... і воно існує одночасно у всіх цих іпостасях. Хтось може посміятися з будь-якого мого слова. Те, що для мене виражене із кров'ю, на віддалі сприймається як театр. Бо людина інакше сприймати не може».

Кілька років тому Олег Лишега отримав нагороду американського Пен-клубу за найкращу перекладену книжку поезії. Переважна більшість лауреатів цієї відзнаки через якийсь час отримують Нобелівську премію. Така статистика. Нею, зрештою, не варто перейматися. Важливіше, що Олег Лишега є десь поруч".

 

 

комментарии
Календарь
10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **