Наверх
Меню
Меню
Новость
04/10
Український інститут Америки представляє соло-проект Анастасії Подерв’янської «High Textile»
Podervianska_Ledi_Retchif.jpeg
Podervianska_Ledi_Retchif.jpeg

Український інститут Америки представляє соло-проект Анастасії Подерв’янської «High Textile»

Український інститут Америки представляє соло-проект Анастасії Подерв’янської «High Textile».

Художниця-монументалістка за освітою, протягом останніх чотирьох років Анастасія Подерв’янська експериментує у техніці текстилю. Її вишивки-колажі поєднують у собі  український декоративізм та етно-романтизм, а також елементи коміксу. Завдяки цим рисам твори авторки виходять за межі архаїчно-традиційних уявлень та органічно вплітаються до сучасного глобального мультикультурного контексту. Текстильні роботи художниці є спробою візуального переосмислення традиційних іконописних сюжетів, емоційного перетворення та надання нового значення канонічним образам. Такий синтез традиційних технік і канонів із сучасними технологіями і баченням надає роботам Подерв’янської нового, оригінального, звучання.

Проект «Високий текстиль» поєднує роботи двох серій: «Кантрі-Хорор» та «ПальтоПортрет». «Кантрі-Хорор» (2016 рік) створено за мотивами книжки українського етнографа Георгія Булашева «Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях», виданої у 1909 році. Кожному полотну цієї серії відповідає сюжет однієї з легенд, яку художниця, поєднуючи традиційні народні мотиви із декором нинішньої доби, переповідає глядачеві.

«ПальтоПортрет» (2017 рік) – серія пальто з вишитими вручну портретами з полотен відомих художників, яку розроблено спільно з дизайнеркою Лілією Братусь. Для створення «ПальтоПортрету» Подерв’янській стає у нагоді досвід роботи театральною художницею, зокрема, досвід створення костюмів для гротескних вистав її батька Леся Подерв’янського. Проект демонструє подеколи нерозрізниму межу між мистецтвом та модою, адже «ПальтоПортрет» можна розглядати і як художню серію робіт, і як таку собі гротескну колекцію haute couture.

Поєднання робіт двох серій в одному виставковому просторі дозволяє глядачеві детально ознайомитись із творчими шуканнями-дослідженнями молодої художниці, а також побачити, як традиційне жіноче ремесло видозмінюється та вписується в контекст сучасного мистецтва.

Анастасія Подерв'янська народилась у 1978 році у місті Києві, Україна, в родині художників. У 1996 році закінчила РХСШ, а у 2002 році – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури, де навчалась на монументальному відділенні під керівництвом академіка М. А. Стороженка. До Національної спілки художників України авторку приймають одразу ж після закінчення нею НАОМА, у тому ж 2002 році. Перша виставка за участі Подерв'янської відбулась ще у 1992 році, з тих пір художниця брала участь у багатьох персональних та групових проектах. Роботи Подерв'янської зберігаються у колекціях «Eurolab» та Музею сучасного мистецтва України, а також у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Македонії та США. Художниця бере активну участь у персональних та групових проектах. Твори Подерв’янської експонувались на міжнародних ярмарках, таких як: Scope Miami Beach 2017 (Маямі-Біч, США), VOLTA 14 (Базель, Швейцарія) та Vienna Contemporary 2018 (Відень, Австрія). Нині авторка живе і працює у Києві, Україна.

Виставка триватиме із 04 жовтня  по 11 листопада 2018 року в Українському Інституті Америки за адресою: 2 EAST 79TH STREET NEW YORK, NY 10075

 

 

комментарии
ТОП Новость
21/05

  Український Дім у Києві презентує виставку плакатів, створених українськими митцями у дні війни   9 плакатів українських митців у форматі масштабних полотен широкоформатного друку ...

16/05

Минулого року було проведено восьмий конкурс для молодих українських художників та художниць (МУХі), який супроводжувався паралельною програмою, форумом – Середовище. В рамках форуму команда ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **