Наверх
Меню
Меню
Интервью
30/09
Персональна виставка Євгена Шаповалова «Оголена у квітах»
3-min.jpg
3-min.jpg
done.jpg
done.jpg
11-min.jpg
11-min.jpg
10-min.jpg
10-min.jpg
3-min.jpg
done.jpg
11-min.jpg
10-min.jpg

Персональна виставка Євгена Шаповалова «Оголена у квітах»

Персональна виставка Євгена Шаповалова «Оголена у квітах

Арт-простір Lera Litvinova Gallery представив персональну виставку Євгена Шаповалова «Оголена у квітах» у новій затишній локації в центрі Києва за адресою провулок Євгена Гуцала, 3. Lera Litvinova Gallery організовує виставки українських художників та влаштовує різноманітні арт-проекти як в Україні, так і за кордоном, маючи на меті познайомити поціновувачів мистецтва з сучасними митцями та їх неординарним баченням світу.  

Леонора Янко,  куратор проекту, мистецтвознавець, арт-менеджер та директор Lera Litvinova Gallery, зазначає: «Арт-простір Lera Litvinova Gallery замість традиційного фото- та описового звіту про відкриття виставок пропонуватиме ексклюзивні інтерв’ю із авторами та кураторами проектів, адже саме через картини художник виражає себе, емоційно транслює концепції своїх творів, і його думки є ключем до розуміння ідей та смислів, що стоять поза полотном».

Автор виставки «Оголена у квітах», Євгеній Шаповалов відповів на низку запитань, що стосуються його творчості.

Інтерв’юер: Кожен митець так чи інакше знаходить свій шлях до творчості. Що спонукало Вас взяти до рук пензлі? 

Євген: Я малював з дитинства. Був період, коли я закинув цю справу, але відчуття, що я повинен займатися творчістю мене не залишало. Зрозумівши, що це моє покликання, я почав серйозно розвиватись і йти цим шляхом.

І: Ваша техніка досить незвична, адже часто Ви використовуєте для роботи пастель. У чому її магія?

Є: Робота з технікою пастелі сформувала мій стиль. Мені дуже подобається ця техніка, бо вона передає м’якість і цікаві технічні моменти, від яких я отримую задоволення.

І: Габріель Гарсія Маркес колись зазначив, що натхнення приходить тільки під час роботи. Але, як відомо, для художника, аби почати творити  необхідно віднайти у серці ті емоції, якими захочеться поділитись. Чи є у вас джерело тих емоцій, що пробуджують дію творчих сил?  

Є: З Габріелем Гарсія Маркесом я згоден на всі 100%. До речі, це один з моїх улюблених авторів. Є певні образи чи сюжети, які до мене приходять, а в процесі безпосередньої роботи з’являється бажання розкривати їх. 

І: Кожне полотно – це емоції та почуття художника у момент творіння. Кажуть, що світові шедеври часто створювались у пригніченому настрої. Ви зазвичай звертаєтесь до творчості під час кризових моментів чи у піднесеному настрої?

Є: Пишу картини лише в хорошому чи спокійному настрої. В поганому настрої навіть не хочу підходити до полотна. Мені важливо, щоб від роботи йшов правильний настрій. В нашому світі дуже багато негативних речей. Моє завдання – передавати світу позитивні емоції.

І: Пошуки власного стилю – це частина творчого шляху митця. Чи легко було знайти той стиль, у якому Вам найкомфортніше творити?

Є: Досить важко для художника знайти власне обличчя. Мені давалось це не дуже легко. Розуміння і формування стилю почалось в 2010 році. До цього відбувалося багато експериментів і навіть знищення деяких робіт. Я намагаюсь здійснювати все нові і нові цікаві відкриття у творчості. Постійні експерименти й робота над собою необхідні для досягнення задовільного результату.

І: Продовжуючи тему власного стилю, цікаво дізнатись про Ваші творчі експерименти. Деякі художники, наприклад, надають перевагу вже продуманим мотивам, залишаючись прихильником єдиного стилю. Інші – не уявляють свого життя без творчих досліджень. Чи відкриті Ви для новизни і експериментів у мистецтві?

Є: Я тільки за те, щоб відкривати нове! Звісно, на початку шляху митець черпає інформацію з  того, що він бачить і що йому подобається. Це цілком нормально. Головне – виховати правильний смак, який завдасть необхідний напрям для формування стилю. Краще довго шукати себе, але знайти той самий неповторний стиль. Митець може все, але тільки не повторюватись!

І: В чому, на Вашу думку, полягає феномен художника? 

Є: Я думаю, завдання художника, як творця, створювати і споглядати. Передавати те, що не можна сказати словами.

І: Нова виставка «Оголена у квітах» представляє нестандартні, динамічні та оригінальні роботи.  Ви поєднуєте неочікувані ракурси з геометричністю, змушуючи глядачів вдивлятись у кожну деталь мозаїки.  Чому для Вас, як для автора, важливо поділитися цими роботами із глядачем?

Є: Мені подобається досліджувати і трансформувати геометрію форм. Це дуже затягує в процесі. В момент написання картини десь будуєш, а десь руйнуєш первісні форми та досліджуєш їх на полотні. Але в кінці повинна скластися правильна комбінація. Я хотів би показати людям інше мислення та інше бачення форм.

Виставка триватиме до 14 жовтня.

м. Київ, провулок Гуцала, 3

Вхід вільний. 

 

комментарии
ТОП Интервью
29/11

Паша, ти щойно повернувся із Франції, де у галереї «1831» проходить твоя виставка «VYTOKY». А буквально за тиждень до відкриття виставки у Парижі у тебе закінчилася виставка в «Орнамент ...

17/09

Митці Микола та Марина Соколови.  Інтервюер: Дана Пінчевська   Д. П.: Вітаю вас з майстерні відомих київських митців, — художника Миколи Соколова та його дружини, Марини.  М. ...

Календарь
10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **