Наверх
Меню
Меню
Новость
17/11
ВИЙШОВ ДРУКОМ ФОТОАЛЬБОМ ПРОЕКТУ ОЛЕГА ТІСТОЛА ТА СЕРГІЯ СВЯТЧЕНКА «КІНЕЦЬ ВЕСНИ»
in art 1.jpg
in art 1.jpg

ВИЙШОВ ДРУКОМ ФОТОАЛЬБОМ ПРОЕКТУ ОЛЕГА ТІСТОЛА ТА СЕРГІЯ СВЯТЧЕНКА «КІНЕЦЬ ВЕСНИ»

У видавництві ArtHuss вийшов друком фотоальбом, який репрезентує роботи художників Олега Тістола та Сергія Святченка, створені в рамках спільного спеціального проекту Кінець весни та експоновані на третьому міжнародному фестивалі сучасного мистецтва KYIV ART WEEK 23-27 травня 2018 року.

Видання, продубльоване українською та англійською мовами, вміщує більше сотні сторінок із повнокольоровими та чорно-білими світлинами. Відкривши фотоальбом, глядач зможе не тільки ознайомитися з роботами проекту, але й побачити весь процес монтажу експозиції та розміщення художніх творів в інтер’єрі.

Як зазначає в передмові до фотоальбому один із співорганізаторів проекту, мистецтвознавець, куратор Ігор Абрамович, «проект «Кінець весни» – результат дивного збігу обставин так само, як вияву сил та майстерності справдешніх «професіоналів в образотворчому мистецтві». Куратор нагадує, що історія знайомства Олега Тістола й Сергія Святченка сягає корінням кінця буремних 1980-х, коли у Києві дедалі активніше заявляли про себе дедалі масштабніші міжнародні виставки молодих художників, де одним із найпомітніших учасників був Тістол, а Святченко – ще й організатором. «Тодішній несподіваний і могутній культурний сплеск, який виник доленосної доби «на зламі історії», дав стартовий імпульс подальшому його розвитку — дедалі нестримнішій появі дедалі численніших, все більш змістовних і самобутніх явищ та процесів у сучасному мистецтві України, – пише Ігор Абрамович. – Відтоді проминуло 30 років, протягом яких творчість двох непересічних митців розвивалася окремішньо, кожна у своєму річищі, у різних країнах та за різних обставин, без будь-яких перетинів. Таж от при зустрічі, що сталася нарешті у 2017-му, обидва відкрили в собі однодумців: каталізатором взаєморозуміння стало чи то далеке спільне минуле вибухових 1980-х, чи то сама вже гострота динамічного сьогодення».

Саме тому, що два митці вперше за три десятиліття знову зустрілися в одному художньому просторі, «Кінець весни» став певним етапним підсумком, а також «виявом досвіду, роздумів, образних переосмислень та світоглядних переживань двох самодостатніх і дуже талановитих митців про наше минуле та сучасність, про цінності та метаморфози людського буття. Тут є виразна концептуальність, багатогранний симбіоз ідей та символів, несподівані емоційні ракурси і неординарні авторські акценти. Це – відвертий, ледь ностальгійний діалог крізь роки, сповнений метафорами і алегоріями, передчуттями і передбаченнями», – зазначають у передмові до видання співзасновники культурно-мистецької фундації BROVDI ART та співорганізатори проекту «Кінець весни» Роберт і Наталія Бровді.

Мистецтвознавець і куратор Наталія Маценко, аналізуючи проект, зазначає: «Об’єднані глобальним сприйняттям вже самої тканини нашого часу у повсякденних його реаліях, пильною, доскіпливою увагою щодо їхньої естетики, невсипущим інтересом до міфу, котрий «на перетині вічності й сучасності» може виявити найпростіша, здавалося б, техніка колажу – Тістол і Святченко спромоглися створити «під гаслом мистецтва» дещо дійсно справдешнє так само як несподіване, відзначене глибинним проникненням у прихований зміст людського історичного буття.

Роберт і Наталія Бровді додають, що завдяки проекту «українське мистецьке середовище по суті заново відкриває для себе Сергія Святченка та його самобутню, визнану на світовому рівні техніку і філософію колажу. Натомість сам Святченко активно повертається та інтегрується у національний арт-простір. І не просто повертається, а разом зі своїм другом і творчим партнером Олегом Тістолом вносить потужний естетичний та інтелектуальний струмінь в контекст сучасного мистецтва України».

Загалом, за їхніми словами, віриться, що «Кінець весни» насправді стане лише початком нового етапу колаборації Тістола та Святченка, а це означає, що попереду – нові роботи і мистецькі проекти цього яскравого творчого тандему.

Transcarpathian Art Foundation / Фундація розвитку закарпатського мистецтва

комментарии
ТОП Новость
15/12

15 грудня в київському аукціонному домі «Золотое Сечение» відбудуться ювілейні торги колекційного класичного та сучасного мистецтва.   Передаукціонна виставка та тихий аукціон CLASSIC ...

03/12

У Києві відкриється проект Віктора Сидоренка "Всі кольори спектру – це біле світло"​. Міждисциплінарний проект із трьох виставок покажуть у різних локаціях міста. Перша частина стартує ...

Календарь
10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **