Наверх
Меню
Меню
Событие
28/02
Персональний проєкт Лесі Хоменко «Кілька історій та об'єктів»
fullsizeoutput_1015.jpeg
fullsizeoutput_1015.jpeg

Персональний проєкт Лесі Хоменко «Кілька історій та об'єктів»

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт «Кілька історій та об’єктів» Лесі Хоменко.

Виставку побудовано за принципом тотальної інсталяції та сконструйровано як інформаційно насичений простір.

Представлені на виставці об’єкти (картини) розказують історії, які об’єднано між собою темою Криму. Героїв полотен умовно можна поділити на два конфронтуючі табори. Перша група персонажів – знайомі авторки, публічні люди, які народились в Криму, проте, більше там не живуть. Друга група – росіяни, діячі культури, котрі не можуть потрапити до України через те, що відвідували Крим після його анексії. Список цих артистів розміщено на сайті Міністерства культури України. Обмежені спільним простором, персонажі розігрують низку суперечок, що не вичерпуються «груповою» приналежністю.

Слово «об’єкт» фігурує в назві виставки невипадково. Авторка зображує людей (знайомих та незнайомців, з їхнього відома чи без нього), котрі, потрапляючи на площину полотна, більше не репрезентують самих себе, а представляють історію за задумом художниці. Персонажі на полотнах тут подібні до акторів, що грають роль у фільмі чи спектаклі. Хоменко випробовує свої об’єкти на здатність містити всю цю інформацію, оповідати історію нелінійним чином, спираючись на безапеляційну фактичність своєї матеріальності. Спроба такої оповіді – реакція на ситуацію невпинного медійного шуму та тиску великих обсягів інформації, при якому важко відрізнити правду від вигадки.

У проєкті «Кілька історій та об’єктів» Хоменко продовжує свою програмну роботу над деконструкцією фігуративного зображення. Художниця використовує підрамники, об’єкти, полотно, біфлекс та сітку – матеріали, що дозволяють їй буквально розділити «тло» та дійових осіб на картинах, а також створити іронічне висловлювання щодо класичної техніки живописного лесування.

 

page1image19864

 

Гостею виставки стане художниця Алевтина Кахідзе, яка представить у рамках «Кількох історій та об’єктів» свій малюнок 2001 року. Цей малюнок Кахідзе створила на пленері в Сімеїзі (Крим), в якому брала участь разом із Хоменко.

Леся Хоменко народилась у 1980 році у Києві, де живе та працює і нині. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у 2004 році. З 2004 року співзасновниця та учасниця групи Р.Е.П. У 2005–2006 рр. брала участь у резиденції Центру сучасного мистецтва при НаУКМА; у 2008 році – у резиденції LIA (Leipzig International Art program) у Лейпцизі, Німеччина. З 2008 року – учасниця кураторського об’єднання ХУДРАДА. Її роботи були експоновані на багатьох персональних та групових виставках, серед яких – головний проєкт Kyiv Biennale Arsenale 2012 року, а також виставки у Національному художньому музеї України, у нью-йоркській White Box gallery, віденській MUMOK та Zacheta gallery у Варшаві. Леся Хоменко – номінантка премії PinchukArtCentre Prize у 2009, 2011 та 2013 рр. і Future generation art prize у складі групи Р.Е.П. у 2012 році, заснованих Віктором Пінчуком, а також номінантка на премію Каземира Малевича у 2012 та 2016 роках.

Відкриття: 28 лютого о 19:00

Виставка триватиме з 29.02.2020 по 22.03.2020

Адреса: Voloshyn Gallery (м. Київ, вул. Терещенківська, 13, вхід в арку 2-й двір).

комментарии
Календарь
10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **