Наверх
Меню
Меню
Новость
17/06
Видавництво ArtHuss готує до друку книгу «Нова українська скульптура»
fullsizeoutput_13d1.jpeg
fullsizeoutput_13d1.jpeg

Видавництво ArtHuss готує до друку книгу «Нова українська скульптура»

Видавництво ArtHuss готує до друку книгу «Нова українська скульптура», що вийде у червні. Це унікальне авторське дослідження мистетцвознавиці Галини Скляренко. Авторка розповідає про творчість нового покоління українських митців, які змінили традиційні візії мистецтва.

Довгий час скульптура в Україні лишалася консервативним мистецтвом. Звісно, у 1920-х роках митці-модерністи генерували свіжі ідеї. Проте не зважаючи на блискучий досвід новаторів ХХ століття Олександра Архипенка, Івана Кавалерідзе, Марка Епштейна… Радянська ідеологія викреслила усі напрацювання скульпторів та утвердила певні шаблони й стереотипи. І лише з 2000-х в цій царині почали відбуватися суттєві зміни, а нова скульптура активно увійшла в контекст сучасного мистецтва.

Cаме про це читачі дізнаються у книзі «Нова українська скульптура».

Авторка книги Галина Скляренко — провідна наукова співробітниця кількох інститутів, лауреатка премій, не лише радянських, але й сучасних, авторка арт-проектів. ЇЇ науковий інтерес пов’язаний із українськими мистецтвом та культурою ХХ-ХХI століть. Тож у книзі «Нова українська скульптура» читачів очікує глибинне та всеохопне дослідження про скульпторів останніх десятиліть. Сама авторка розповідає: «Писати про сучасних художників — цікаво і складно. Адже вони «в дорозі», в їхньому мистецтві відбуваються постійні зміни, здатні то заперечити попереднім надбання, то відкрити нові сторінки у їхній діяльності. За межами книги — десятки імен, що все активніше звучать на художній сцені, чиї твори приносять із собою нові образи, змісти, естетику, емоції. Ця книга — початок розмови про молоде мистецтво сучасної України».

Нинішня українська скульптура активно залучає інноваційні процеси, що відбуваються у світі. Тож книжкова новинка розповість про образний світ,  широкий діапазон нових тем, мотивів, художніх мов, матеріалів... Які формальні новації пропонують автори? Як світові процеси відбиваються в сучасній українській скульптурі?

Видання висвітлює діяльність Назара Білика, Дмитра Грека, Петра Гронського, Егора Зігури, Олексія Золотарьова, Іллі Новгородова, Віталія Протосені, Данііла Шуміхіна. Їх роботи експонуються на виставках по всьому світу й дедалі активніше входять у суспільний простір. Вони пропонують нові, незвичні образи, естетику, матеріали, звертаючись до глядачів сучасною художньою мовою. 

Книга належить до серії «Українське Мистецтво ХХ–ХХІ». Цей  видавничий проект платформи Abramovych.Art був створений задля дослідження сучасного мистецтва, популяризації знань про митців, історію, актуальні тенденції. Куратор проєкту Ігор Абрамович розповідає про мету книги: «Для нас із мистецтвознавицею Галиною Скляренко було важливо не просто зацікавити якнайширшу аудиторію роботами митців нової генерації, а й підкреслити необхідність залучення арт-об’єктів до публічного простору, зробити їх надбанням громадськості. Просторова скульптура на сьогодні є найбільш динамічним видом мистецтва — тож ми робимо спробу зафіксувати поступовий розвиток молодих українських скульпторів на шляху до діалогу з людиною та світом».

Команда проєкту висловлює подяку колекціонерам і меценатам, які підтримали вихід книги. «Нова українська скульптура» важлива праця, що покаже читачам стильне та сучасне українське мистецтво. Видання вже можна придбати за попереднім замовленням у видавництві ArtHuss.    

комментарии
ТОП Новость
02/08

Voloshyn Gallery з радістю представляє вибрані роботи Лесі Хоменко із серій “Моржі” та “Велетні” у новій онлайн вьювінг рум.  Онлайн-кімната буде доступна для перегляду ...

28/07

Мистецький центр “Шоколадний будинок” представляє виставку живопису АНДРІЙ ПРАХОВ. ДОРОГА ДО ІСТИНИ «Сучасне мистецтво має два завдання: або прикрашати життя, або вказувати ...

Календарь
14/08

Art People Space запрошує на Арт-сніданок.  За дві години Ви зможете насолодитися смачним сніданком від шеф-кухаря ресторану, а також прослухати лекцію про життя і творчість видатних митців. Нова ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **