Наверх
Меню
Меню
Событие
19/05
Відкриття нового проєкту Window Gallery у Софії, Болгарія, виставкою Зої Лактіонової
Изображение сделано 20.05.22 в 13.32 (2).jpg
Изображение сделано 20.05.22 в 13.32 (2).jpg

Відкриття нового проєкту Window Gallery у Софії, Болгарія, виставкою Зої Лактіонової

Від самого початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Чеський центр у Софії, Болгарія, висловлює свою підтримку культурному середовищу та всім громадянам України. 12 травня плакат зі словами підтримки українському народові було зірвано вандалами з вікна центру, що і стало каталізатором ідеї – відкриття нової «Галереї у вікні».

Команда Чеського центру запросила до співпраці Щербенко Арт Центрдля реалізації нового проєкту, який має назву «Галерея у вікні». На вікнах Чеського центру у Софії ми будемо розміщувати плакати створені разом з сучасними українськими художниками та художницями, які  змінюватимуться кожні два тижні. Перший проєкт Window Gallery презентує робота “Where to go? Where to go” Зої Лактіонової, художниці із Маріуполя, фіналістки конкурсу для молодих українських художників та художниць (МУХі) 2021. Маріуполь окупований російською армією вже майже три місяці, там відбувається справжня гуманітарна катастрофа, а місто відрізано від постачання харчових продуктів, питної води та медикаментів. На найбільшому металургійному заводі в Україні – «Азовсталь» весь цей час знаходяться українські військові та мирні жителі, оточені ворогом, але не зламні. Близько 95% житлового фонду міста зруйновано та зазнало ушкоджень. Відомо вже про понад 25 000 загиблих мешканців. Битва за «Азовсталь» триває і досі. 


«Порятунок наших бійців, які захищають Маріуполь, наших оборонців і міських жителів, заблокованих на території комбінату «Азовсталь» – це гостре питання останніх днів війни. Ми хочемо нагадати, як ми вміємо говорити мовою мистецтва, про жахи, які відбуваються зараз в Україні у зв’язку з вторгненням росії до нас. Воєнні злочини повинні бути розкриті, а злочинці мають бути покараними. Найважливіше завдання всіх нас – не бути байдужими й не мовчати та максимально привертати увагу до катастрофічної ситуації на захоплених російськими окупантами територіях. Адже нам просто пощастило, що ми не там. Російські окупанти не мають меж жорстокості, життя інших для них не мають цінності. Ми повинні їх зупинити» – коментує кураторка проєкту Марина Щербенко.

 

Родина художниці переїхала після другої світової війни у Донецьку область, саме у Маріуполь, через завод. Але війна та випари із заводу диктують інші умови реальності. «Війна в Україні почалася ще у 2014 році, коли Росія анексувала Крим і напала на Донбас. Я родом із Маріуполя, Донецької області, що знаходиться на сході України біля кордону з Росією. Коли місцевість, де жили мої батьки, була обстріляна градом, а тато був поранений, я запропонувала батькам переїхати до мене в Київ. Проте старшим людям важко змінити місце проживання, тож батьки кілька років жили під постійними обстрілами. Через постійний стрес від війни та забруднене повітря мама померла від раку. В один із візитів до Маріуполя після смерті мами я побачила, як на узбережжя викинуло сотні мертвих медуз. На запитання, чому ти не хочеш їхати, незадовго до її смерті мама відповіла: Кому ми там потрібні? Куди йти», — коментує Зоя.

В рамках Window Gallery, Щербенко Арт Центр планує презентувати проєкти таких художників як Олег Дімов, Ольга Кузюра, Альона Науменко, Марія Прошковська, Марина Талютто, Влада Ралко та багато інших. Відкриття першої виставки відбудеться 19 травня о 14:00.

Чеський центр у Софії є найстарішою чеською установою такого роду за кордоном, а також є однією з найстаріших іноземних культурних організацій у Болгарії. Його історія бере свій початок з 1949 року, де з самого початку він знаходиться за тією ж адресою – Раковські 100. Чеські центри є допоміжною організацією Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Вони є невід’ємною частиною чеської зовнішньої політики та є ключовим інструментом культурної дипломатії в рамках публічної дипломатії, місією якої є поширення та підтримка доброго імені Чеської Республіки у світі та зміцнення культурних відносин між країнами.

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **